gość
gość [05.02.18, 14:54]
Tagi: Wlosy | jak | odstajace | ujarzmic
odpowiedzi: 1

Jak ujarzmic odstające włosy?

Jak to kiedyś ktoś ujął moje włosy są "polizane przez krowę". Od dziecka (a mam już 20 lat) moje włosy przy czole, po prawej stronie zawsze sterczą, przez co nie mogę zabardzo mieć prostej grzywki, która mi się od zawsze marzy. Prostownica nie pomaga, choć zdrowe, to rosną i układają się według wlasnej woli, całe życie, każdego dnia tak samo. Ktoś miał podobny problem? Da się coś z tym zrobić? Ogolenie raczej nie pomoże, bo próbowałam gdy miałam 8 latSortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Odpowiedzi
 • gość
  (0 - 0)
  0%
  gość [05.02.18, 15:33]
  Jak miałam krótsze włosy, ok. do brody lub ciut dłuższe, też mi odstawały z jednej strony. Było to spowodowane spaniem na boku - na boku, na którym spałam miałam oklapnięte, na drugim normalne, tylko trochę wywinięte w bok.

  Sposób radzenia sobie zależy od źródła problemu, Jeśli jest to spowodowane spaniem na boku, spróbuj spać na plecach. Jeśli nie, może masz z jednej strony wicherek, przez który włosy odstają? Z tym też niestety nie da się nic zrobić, spróbuj przesunąć przedziałek.

  To, że włosy układają się jak chcą, jest normalne. Nikt nie ma codziennie rano fryzury z instagrama. Jeśli masz długie włosy, możesz spróbować spać w warkoczu lub koczku-ślimaczku (takim skręconym luźno, na tyle wysoko, aby nie przeszkadzał w spaniu). Niektóre dziewczyny po rozpuszczeniu włosów rano mają fajną fryzurę, a inne nie, zależy od włosów, radzę spróbować na sobie.

  Jeszcze jedna rzecz: poczytaj o włosach falowanych i typach skrętu. Możliwe, że masz lekko falowane włosy typu 2a lub 2b, dlatego włosy żyją jak chcą i krótsze kosmyki odstają, bo się kręcą. W takim wypadku nie polecam grzywki, za to może zechcesz popracować nad wydobywaniem skrętu?
->
Opcje pytania
Inne z tej kategorii:
Sponsorowane