gość
LSD [17.02.18, 04:46]
odpowiedzi: 11

Ewolucja, czyli co poszło nie tak, oraz krótkie rozważanie o tradycyjnym podejściu do ról płci.

Ostatnimi czasy zastanawia mnie, dlaczego coraz częściej tradycjonalistyczne podejście do mody, kultury osobistej oraz stosunku do związków, spotyka się z falą krytyki i oburzenia. Wielokrotnie spotykam na ulicy kobiety z absurdalnie wielką ilością kolczyków, z włosami w kolorze tęczy, rzucającymi obleśnymi przekleństwami oraz nonsensownym ubraniu, które świadczy o przesadnej fascynacji japońskimi bajkami i choć nie mam nic na przeciw zapoznawaniu się z różnymi kulturami na świecie, to obnażanie swoich pasji w taki sposób, jest dla mnie absurdalne i obnośnie atencyjne. Mężczyźni zaś przerażają swoją wątłością lub co gorsza przesadną nadwagą oraz kompletnym brakiem smaku lub jakichkolwiek oznak kultury osobistej, co napawa mnie wątpliwościami czy ktokolwiek w dzisiejszym świecie, byłby w stanie bronić swojego kraju. I choć nie uważam iż każdy powinien być idealnie piękny (sam należę do mniej urodziwych ), to jednak nic nie tłumaczy nie posiadania dobrego smaku oraz klasy. Być może jest to podejście bardzo staromodne, aczkolwiek uważam, że każdy mężczyzna powinien być w stanie bronić siebie i swojej rodziny, oraz być w stanie przeprowadzić owocującą i inteligentą rozmowę na każdy temat. A kobiety zaś w moim odczuciu zdecydowanie nie powinny porzucać swojej kobiecości i wrodzonej delikatności, a jedynie popierać ją silnym i zdecydowanym charakterem, oraz inteligencją. Być może moje rozważania są bezcelowe i wszystko sprowadza się do osobistego gustu, aczkolwiek męczy mnie fakt, iż większość kobiet które spotykam, nie byłaby w stanie nazwać 7 kontynetów na naszej planecie nie wspominając o posiadaniu jakichkolwiek sensownych zainteresowaniach poza "chodzeniem na plażę i imprezowaniem". Czy ktokolwiek z was (zakładając, że owy temat przyciągnie kogokolwiek, co jest mało prawdopodobne) posiada podobne odczucia ?


Najlepsza odpowiedź
 • PKP
  (10 - 0)
  100%
  PKP [17.02.18, 07:26]
  pamiętaj że głupim społeczeństwem łatwiej manipulować. Inteligentna kobieta zastanowi się zanim coś kupi a taki pustak zapłaci każdą cenę za byle gó[]wno z którym pokazała się bohaterka ulubionego serialu.

Sortuj wg: najstarszych / najnowszych / najlepszych
Inne odpowiedzi
 • gość
  (0 - 0)
  0%
  gość [17.02.18, 07:00]
  W kwestii kobiet się nie wypowiem ponieważ nie jest to zupełnie mój obszar zainteresowan. Aczkolwiek twoja wypowiedź jak również fotografie zamieszczone poniżej jeśli chodzi o fotografie pokazuje odmienne postawy. Z jednej strony mówisz o kobiecie pustej która nieustannie bawi się lub opala z drugiej strony wspominasz fanki popkultury japonskiej które zdecydowanie odbiegają od tego szablonu. Jeśli chodzi o wymienie kontynentów czy poprowadzenie dowolnej inteligentnej dyskusji myślę że nie chodzi o to ze nie potrafią a raczej nie chcą wdawać się w konwersacje z osobą która w sposób tak infantylny podchodzi do spraw płci.
  Jeśli chodzi natomiast o mężczyzn. Androgenizacja stała się współczesnym faktem i nie ma sensu z tym polemizować nie chodzi tu o styl a o genetyke. Mężczyźni rodzą się szczupli, wysocy, o delikatnych rysach. Nie dziw się ze zakładają rurki bo nic innego na nich nie pasuje! Ale skąd pomysł ze nie będą potrafili nikogo obronić? Znam kilku którzy trenują sztuki walki i choć sami posturą przypominają zapałki spokojnie technicznie potrafią poradzić sobie z niejednym osiłkiem. Mam nadzieję z rozwialam twoje wątpliwości w tej kwestii
 • PKP
  (10 - 0)
  100%
  najlepsza PKP [17.02.18, 07:26]
  pamiętaj że głupim społeczeństwem łatwiej manipulować. Inteligentna kobieta zastanowi się zanim coś kupi a taki pustak zapłaci każdą cenę za byle gó [] wno z którym pokazała się bohaterka ulubionego serialu.
  pamiętaj że głupim społeczeństwem łatwiej manipulować. Inteligentna kobieta zastanowi się zanim coś kupi a taki pustak zapłaci każdą cenę za byle gó[]wno z którym pokazała się bohaterka ulubionego serialu.
 • gość
  (0 - 0)
  0%
  gość [17.02.18, 10:39]
  Oczywiście że tak. Lokowanie produktu jedna z podstawych współczesnych technik marketingowych. Ten "pustak" jednakże tyczy się obu płci.
  Jeśli chodzi o kobiety śmiem twierdzić że często mężczyźni sami lepiej się czują w towarzystwie tych glupiutkich jakby nadmierny róż, opalenizna, i brak wiedzy podstawowej stanowiło trofeum. Szczęśliwie to u niektórych mija z wiekiem.
 • gość
  (0 - 0)
  0%
  LSD [17.02.18, 15:36]
  gość

  Cóż, przede wszystkim dziękuję za elokwentną wypowiedź. Moim zdaniem powinnaś jak najbardziej się wypowiedzieć o mężczyznach, by przedstawić swój punkt widzenia, niezależnie od Twoich doświadczeń z nimi.
  Zamieszczone zdjęcia, to jedynie skrajne przykłady tego, co osobiście uważam za ogólnikowy przykład tego, jak wygląda model "idealnego" mężczyzny i kobiety, w kontraście do tego, z czym możemy się spotkać w rzeczywistości, więc oczywiście nie da się ich w żaden sposób porównać do tekstu. Sama fascynacja kulturą japonii czy jakąkolwiek inną nie jest moim problemem i chodziło mi o sposób wyrażania swoich zainteresowań (co być może niejasno sprecyzowałem powyżej) objawiającym się farbowaniem włosów na jaskrawe i nienaturalne kolory, co sprowadza się do atencyjności tego typu kobiet, co przyznaję jest sporą generalizacją, gdyż nie wszystkie kobiety z kolorowymi włosami, są zainteresowane japonią. Ciężko mi wypowiedzieć się odnośne tego, czy niektóre kobiety faktycznie nie potrafią prowadzić konwersacji czy nie chcą tego robić ze mną, być może faktycznie jedynie chcą się mnie bozbyć udawaniem własnej pustości.
  Androgenizacja, to chyba nie jest dokładnie to co miałaś na myśli odnośnie mężczyzn, aczkolwiek rozumiem kontekst. Więc owszem coraz więcej mężczyzn rodzi się z wątłymi ciałami ponieważ nasz gatunek pozwala wszystkim, nawet słabszym się rozmnażać ( i jest to jak najbardziej w porządku ), aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie takiego osobnika do pracy nad swoim ciałem i co ważniejsze zachowaniem. Do tego absolutnie się nie zgadzam z faktem, że wątły mężczyzna byłby w stanie pokonać kogoś o zdecydowanie większej masie mięśniowej, niezależnie od wytrenowania, to jest po prostu sprzeczne z bilogią i fizyką. Co się zaś tyczy spodni, to "rurki" to krój spodni i nie świadczy o dopasowaniu, z doświadczenia wiem, że można posiadać dobrze dopasowane spodnie o dowlnym kroju.
  Do pewnego stopnia rozwiałaś moje wątpliwości, aczkolwiek bardziej cieszy mnie sam fakt poznania Twojej opinii, moim zdaniem niezależnie od tego czy sięzgadzamy czy nie, tego typu konwersacje są wartościowe. Dziękuję.
 • gość
  (0 - 0)
  0%
  LSD [17.02.18, 15:42]
  PKP
  pamiętaj że głupim społeczeństwem łatwiej manipulować. Inteligentna kobieta zastanowi się zanim coś kupi a taki pustak zapłaci każdą cenę za byle gó [] wno z którym pokazała się bohaterka ulubionego serialu.

  Owszem jest to stwierdzenie jak najbardziej poprawne, aczkolwiek istnieje też sporo minusów utrzymywania głupiego społeczeństwa i nie uważam iż manipulację marketingowe w jakimkolwiek stopniu wpływają na rozwój osobisty poszczególnych osób, a jest to raczej efekt uboczny braku indywidualnej ambicji w pozyskiwaniu wiedzy.
 • gość
  (0 - 0)
  0%
  LSD [17.02.18, 15:45]
  gość
  Oczywiście że tak. Lokowanie produktu jedna z podstawych współczesnych technik marketingowych. Ten "pustak" jednakże tyczy się obu płci. Jeśli chodzi o kobiety śmiem twierdzić że często mężczyźni sami lepiej się czują w towarzystwie tych glupiutkich jakby nadmierny róż, opalenizna, i brak wiedzy podstawowej stanowiło trofeum. Szczęśliwie to u niektórych mija z wiekiem.

  Jak najbardziej tyczy się to obu płci, masz rację. Fakt iż niektórzy mężczyźni lubią towarzystwo niezbyt inteligentnych kobiet, niestety nie tłumaczy faktu dlaczego niektóre kobiety wybierają ignorancję i obojętność na przeciw wiedzy i inteligencji. Moim zdaniem obie strony są tak samo odpowiedzialne za ogólną głupotę społeczeństwa.
 • gość
  (0 - 0)
  0%
  gość [17.02.18, 16:58]
  za długie
 • gość
  (0 - 0)
  0%
  gość [17.02.18, 21:22]
  Przepraszam, że nie będę cytować itd. ale opisywanie z kom jest dosyc trudne w edycji. Nie śledziłam wątku przez dzień, dopiero teraz przypomniałam sobie o nim. LSD myślę, że możesz czasem kobiety nieco oniesmielać jeśli nawykły do bardziej prymitywnych tematów to rozmowa na wyższym poziomie może wydać się próbą nabijania się?
  Jeśli chodzi o moje doświadczenia z mężczyznami to albo natrafiam na tych, którzy na myśl o rozmowie na temat który mnie intryguje i na którym się znam uciekają, albo z racji tego, że jestem kobietą starają się udowodnić moją niewiedzę pokazując swoje ogromne braki w wiedzy na dany temat wtedy kończę rozmowę odsyłając do literatury bo nie ma sensu nerwów tracić. Marginalne przypadki potrafią rozmawiać czy słuchać. Zazwyczaj ograniczam się do rozmów na pospolite tematy które możemy określić jako uniwersalne. Co do ubioru czy fryzur męskich jakoś nie przykładam do tego uwagi chyba, że styl w sposób ewidentny odbiega od norm czyli powiedzmy hmm trzy kolory na włosach i co najmniej ekscentryczny ubiór choć po pierwszym szoku nie byłoby to problemem.
 • gość
  (0 - 0)
  0%
  LSD [18.02.18, 04:53]
  gość

  Oczywiście, nie ma problemu.
  Cóż, prawdę mówiąc nigdy nie przeszło mi przez myśl takie rozwiązanie całej sytuacji. Oczywiście pragnę też zaznaczyć, iż nie zaczynam konweracji od filozoficznych rozważąń na temat naszego miejsca we wszechświecie, ponieważ byłoby to niezwykle alarmujące zachowanie, aczkolwiek każda konwersacja dochodzi do momentu w którym podstawowe tematy zostają wyczerpane i nie pozostaje nic innego jak wymiana bardziej zaawansowanych poglądów, lub w naturalnym przebiegu rozmowy zostaje poruszony takowy temat. W tym momencie niestety zazwyczaj wszystko zaczyna się sypać i nawet nie nawiązuję tu do faktycznie skomplikowanych tematów, gdyż do takowych należy szukać odpowiedniej osoby ( i sam uważam iż jestem zdecydowanie zbyt głupi na coś takiego), jednak chodzi mi o najbardziej podstawową wiedzę o świecie i kulturach, lub przynajmniej posiadaniu własnego zdania na jakiś temat. I choć zdaję sobie sprawę iż, nie każda osoba będzie zdolna wypowiedzieć się na każdy temat, i w takich momentach z otwartymi rękami witam inny temat zaproponowany przez 2 uczestnika konwersacji, jednak to często kończy się niezręczną ciszą, co wskazuje na brak zainteresowań, brak wiedzy lub brak umiejętności społecznych.
  Co do reszty to w 100% się z Tobą zgadzam, niektórzy mężczyźni z jakiegoś absurdalnego powodu boją się często inteligentniejszych kobiet, co jest wręcz absurdalne i osobiście w moich tradycjonalistycznych przekonaniach uważam iż w kwestiach rzeczy takich jak inteligencja, płeć absolutnie nie ma najmniejszego znaczenia, a liczy się jedynie to, co osoba ma do przekazania i czy można się od niej czego nauczyć. Dziękuję.
 • gość
  (0 - 1)
  0%
  Ciptąg [18.02.18, 21:51]
  stop, wykorzystaliście swoj limit znaków chlopaki
->
Opcje pytania
Inne z tej kategorii:
Sponsorowane